Campanii

Campania 2%

Sistemul 2% permite contribuabililor persoane fizice sa directioneze 2% din impozitul lor pe venit catre o organizatie neguvernamentala. Este un sistem prin care cetatenii au posibilitatea sa decida in mod direct ce se intampla cu o parte din impozitul lor.

Pentru a directiona 2% din impozitul pe venitul anual spre o entitate non profit, contribuabilul trebuie sa completeze formularul 230- Cerere privind destinatia sumei reprezentand pana la 2% din impozitul pe venitul anual. Persoanele care obtin, pe langa salarii, si alte venituri, vor completa formularul 200 – Declaratie speciala privind veniturile realizate, la toate capitolele aferente tipului de venit obtinut, inclusiv capitolul III, Destinatia sumei reprezentand 2% din impozitul pe venitul anual datorat. Contul Asociatiei Harmony and Hope Iasi este deschis la BCR Iasi, Str. Palat 11 – RO82RNCB0175137620150001

Esti companie? Schimba destine gratis

Ce trebuie sa faci:

Trebuie doar sa directionati 20% din impozitul pe profit pe anul trecut (dar nu mai mult de 0.3% din cifra de afaceri) catre Asociatia Harmony and Hope Iasi.

– Este legal (va poate confirma contabilul dvs.)

– Nu va costa nimic. E GRATIS!

– Beneficiati de o plusvaloare nemasurata, concretizata in 2 directii: satisfactia ca schimbati destine si posibilitatea de a vi se face publicitate pe saitul nostru la rubrica Sponsori.

Obtineti promovare gratuita:

– pe materialele publicitare facute de catre noi;

– pe roll-up-urile de la evenimentele asociatiei;

– invitatii pentru angajatii dvs. pentru evenimentele organizate de noi.

Care sunt pasii urmatori?

– Intrebati-va contabila ce profit o sa aveti la final de an 2014!

– Contactati-ne sa semnam contract de sponsorizare pe suma rezultata si sa va dam chitanta.

Contul Asociatiei noastre este deschis la BCR Podu Ros Iasi, str. Palat 11 – RO82RNCB0175137620150001 lei

Persoana de contact Ema Ciobanu, Presedinte Asociatia Harmony and Hope Iasi, tel 0744245221 sau 0726861894.

Daca vreti sa ne sprijiniti, puteti face o donatie: